 Apple Watch

Od ponad tygodnia jestem w posiadaniu Apple Watch’a i naprawdę jestem pod wrażeniem jak ten codzienny towarzysz potrafi być przyjemny i przydatny.

Ale teraz chciałbym wspomnieć o największym “problemie” który męczył wszystkich w dniu premiery zegarka – bateria.

18h – tak przedstawił czas pracy tego urządzenia na wiosennym Keynote Tim Cook. W sieci zawrzało od negatywnych opinii. A tak się składa że miałem kilka dni temu świetną okazję, żeby przetestować jak długo wytrzyma Apple Watch na jednym ładowaniu.

Wyjazd na pierwszy dzień openera (btw. Koncert Drake’a zmiótł wszystko)
IMG_2602

Przed wyjazdem wiedziałem że zabiore ze sobą Power Bank Xiaomi 10400mah z którego ładowałem swojego iphone’a, ale nie byłem pewny czy zabrać przewód do Watch’a który nota bene jest bardzo długi.

Wyszedłem z domu ok godziny 10, a wróciłem następnego dnia o 15.

Na początek 4h podróż pociągiem do Gdyni Głównej + 30 minut podróży autobusem na teren Openera.

Cały Opener od ok 17 do 4 rano. Następnie powrót na dworzec, śniadanie w McDonaldzie, spanie na dworcowym parapecie. Kolejny 4h powrót pociągiem do Domu.

Bateria zegarka wyglądała w ten sposób – Od 100% baterii o 10:00 1.07 do 2% o 15:00 2.07.
IMG_2623

Jedyną czynnością do wydłużenia czasu baterii było przełączenie zegarka w tryb rezerwy przy 2% baterii ok godziny 12 drugiego dnia. Poza tym użytkowałem go normalnie – sprawdzałem powiadomienia, odpisywałem (zarówno emotkami jak i dyktowaniem) na wiadomości etc.

Przewód do zegarka okazał się zbędnym balastem na ten jednodniowy wyjazd. Dlatego chciałem stwierdzić że problem baterii (przynajmniej dla mnie), nie istnieje.

Oczywiście jeśli mówimy o Smart Zegarkach. Bo jeżeli chodzi o zwykłe zegarki to jeszcze długo Apple Watch i Android Wear będą w tyle za kilkumiesięcznym czasem życia baterii. Aczkolwiek i tak nie widzę problemu w tym żeby codziennie kłaść zegarek na ładowarce indukcyjnej, przecież i tak większość osób nie śpi z zegarkiem na ręku 🙂

P.S.
Zdecydowałem się przestać wrzucać tutaj swoje zdjęcia, wszystkie fotki będę publikował na założonym specjalnie do tego fanpejdżu – Kacper Salamon Fotografia

This entry was posted in Kacper