Słów kilka o marketingu Scrap Butiku


Firma rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku. Do dzisiaj sklep zdążył zyskać stałych i lojalnych klientów. Ale najważniejszym pytaniem w ostatnich miesiącach było – „Jak zainteresować ludzi scrapbookingiem?”

Na tą chwilę Scrapbooking to dosyć egzotyczne słowo w naszym kraju. Mało kto wie – co to? o co chodzi? to jakieś kartki? Dlatego My jako Scrap Butik chcemy to zmienić.

Główną misją sklepu jest „Szerzenie idei scrapbookingu poprzez dostarczanie materiałów, inspirowanie i naukę w ramach warsztatów.”

Więc jak zarazić większą rzeszę ludzi scrapoobkingiem? Jak spróbować zachęcić nowych potencjalnych scraperów?

Pomysłów było kilka. Jednym z większych przedsięwzięć były cotygodniowe Scrap Butik News, w którym prezentowaliśmy nowości z życia sklepu, nowe materiały, terminy warsztatów etc. Odzew był bardzo pozytywny. Niestety nie był to sposób na zachęcenie nowych osób do świata scrapbookingu.

Kolejna idea, stworzenie marki Magic Day. Magic Day w pierwszych planach miał zostać papierowym miesięcznikiem do nabycia w kioskach i salonikach prasowych. Jak na daną chwilę próba stworzenia pełnoprawnej gazety nas przerosła. Tak powstał Magic Day dostępny jedynie w formie cyfrowej. Nadal jednak trafialiśmy do tej samej grupy odbiorców.

I tak ostatnia koncepcja była i nadal jest – strzałem w dziesiątkę. Każdy z nas w życiu kiedyś zaczynał coś nowego. Pierwszy raz poszliśmy na trening koszykówki albo po raz pierwszy dołączyliśmy do szkoły muzycznej. Każda z tych czynności potrzebuje dobrego nauczyciela. Kogoś kto pokaże nam jak zacząć, krok po kroku zaprowadzi do celu. Tak powstały Scraptutki.

Krótkie, miłe dla oka filmiki na których widać dokładnie jakich należy użyć materiałów do stworzenia naszego pierwszego dzieła. Niektóre filmy pokazują trudniejsze techniki, ale są też poradniki jak stworzyć swoją pierwszą, piękną, prostą i najważniejsze własną kartkę!

I tak po roku szukania pomysłu na rozwinięcie marki, trafiliśmy na ten idealny. Dzięki tym krótkim wideo każdy może zobaczyć jak pięknie prezentujący się efekt końcowy może być łatwy do stworzenia. Tutoriale zbierają bardzo dobre komentarze i zyskują bardzo dużą oglądalność. A co najważniejsze przemawiają też do początkujących, którzy może kiedyś zostaną świetnymi Scraperami.

This entry was posted in Kacper
  Sabina says:
  Lipiec 26

  Mimo, że ze scrapbookingiem jestem związana już jakiś czas i znam wiele technik chętnie sięgam po kręcone przez Was tutoriale. Na co dzień pracuję z dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami i oczywiście bardzo chętnie w swojej pracy pokazuję i mam nadzieję zarażam ludzi swoja pasją. Brakowało mi takich filmików, które w przyjemny sposób ukazują najprostsze techniki a są jednocześnie zrozumiałe i nie wymagają na początek wielu materiałów. Teraz na stale włączyłam je do arsenału swoich środków metodycznych. Bardzo za nie dziękuję. Powstają fajne dziełka a moi podopieczni są z nich niezwykle dumni.

   Kacper Salamon says:
   Lipiec 26

   Dziękujemy za miłe słowa! Życzymy powodzenia w dalszym ‘zarażaniu’ scrapoobkingiem. 🙂

  Czarownica says:
  Sierpień 5

  Ja również jestem za tutkami! Super pomysły i do odtworzenia przez każdego. Najważniejsze że pokazujecie jak cos zrobić i cieszycie się gdy ktoś to odtworzy bez focha że to wasz pomysł 🙂

Comments are closed.